AI x Refresher: Jak nám umělá inteligence pomáhá tvořit obsah

/
24. červenec 2024, 9:10
/
24. červenec 2024, 9:10

Nástroje AI v Refresheru používáme na denní bázi. Tyto tipy mohou při tvorbě obsahu pomoci i vám.

Zpravodajský kanál Channel 1 spouští vysílání s reportéry vytvořenými umělou inteligencí. Na TikToku kolují videa slavných osobností, která na první pohled působí reálně, ale jsou vygenerovaná AI.

 

Názory na to, jestli je pro tvůrce umělá inteligence hrozba, nebo pomoc se různí. My v Refresheru věříme, že může výrazně zjednodušit práci. Uleví nám totiž od menších rutinních úkolů a ušetří čas, který pak věnujeme vylepšování obsahu, procesů a brainstormingu nad tím, jak efektivně komunikovat produkty a služby klientů.

 

Jaké AI nástroje využíváme?

  • ChatGPT
  • Gemini
  • Adobe Firefly
  • Autopod
  • Remini

Tento nadpis možná pomohla vytvořit AI

Umělá inteligence je téma, které momentálně hýbe světem. I my se na něj v rámci redakčního obsahu zaměřujeme. Vyšel například článek s fotkami, které podle AI znázorňují státní hymny. Psali jsme také o tom, jak si umělá inteligence představuje „dokonalou ženu a muže“.

 

Kromě toho, že nám slouží jako námět k psaní, je ale také cenným nástrojem pro redaktory, editory i copywritery. Hlavní věc, se kterou nám umělá inteligence pomáhá při tvorbě článků je generování nadpisů. Nepřebíráme je slovo od slova, ale inspirujeme se konkrétními fakty z textu, které vyhodnotí jako zajímavé.

 

Pro návrhy nadpisů stačí do chatu napsat například: „Vygeneruj mi 10 poutavých nadpisů pro následující text“ a za příkaz vložit zkopírovaný článek. Jako příklad jsme nechali umělou inteligenci vygenerovat nadpisy pro tuto case study:

  • Nejlepší nadpis od ChatGPT: Umělá inteligence v redakci: Jak nám pomáhá generovat poutavé nadpisy?
  • Nejlepší nadpis od Gemini: Refresher testuje AI nástroje: Co se nám osvědčilo a co ne?
  • Nadpis, který jsme zvolili: AI x Refresher: Jak nám umělá inteligence pomáhá tvořit obsah

Testovali jsme také nástroj, který generoval návrhy nadpisů a perexů přímo v naší administraci. Narazili jsme však na to, že AI nedokáže s češtinou a slovenštinou pracovat tak dobře jako s angličtinou. Proto jsme nakonec tento nástroj nenasadili. Ze stejného důvodu jsme ukončili testování obsahových souhrnů od AI, které se měly zobrazovat v náhledech článků. 

 

Zdroj: Refresher

Díky AI tvoříme výstupy rychleji

Na denní bázi využíváme AI při tvorbě obsahu na sociální sítě. Velmi často ji používáme pro automatické generování titulků do Reels a na TikTok.

 

Usnadňuje nám také střih video rozhovorů. Autopod (rozšíření Adobe Premiere Pro) dokáže detekovat hlasy ve videu a automaticky vytvořit střih kamery na člověka, který mluví. Ušetří tak střihačovi až hodiny denně, ve kterých by jen procházel záběry.

 

Skvěle se hodí i na přípravu grafiky a nejrůznějších vizuálů. Pokud dostaneme podklady v nízké kvalitě, aplikace Remini dokáže zmírnit rozostření. Ne vždy také máme od klienta k dispozici dostatek podkladů. Například ke tvorbě výstupů pro Captain Morgan jsme dostali pouze logo a pomocí Adobe Firefly jsme z něj vytvořili následující grafiku na instagramové stories.

 

Zdroj: Refresher / Captain Morgan

 

 

Malým zádrhelem se pro nás občas stává vlastní kreativita. V našich tvořivých hlavách se rodí nápady, jejichž realizace vyžaduje více než jen nafotit fotky a lehce je upravit. Umělá inteligence nám pomáhá dotvořit složitější vizuály. Níže můžete vidět příklady instagramových postů pro Semtex a Pepsi. 

 

Zdroj: Refresher

Další člen týmu na brainstorming

Každému návrhu klientské kreativy předchází brainstorming, kde se zamýšlíme nad tím, jak nejlépe dostat produkt či službu klienta k publiku. Klíčovým momentem tohoto meetingu je najít ten správný insight – myšlenku, která je pro danou věc nebo službu typická a vystihuje ji. Právě v tom ohledu nás může AI trochu „naťuknout“.  

Co do AI například zadáváme?

  • Vymysli 10 insightů, které se dají použít v reklamě na tento produkt: název produktu.
  • V jakých situacích člověk využije tento produkt: název produktu. Napiš jich alespoň 10.

Nástroj za nás nevymyslí, jak budou vypadat výstupy. Ale může nám pomoci vidět další úhly pohledu, ze kterých se dá na kampaň klienta dívat. 

Víte, že vám AI může poradit i s výběrem vhodného média?

Umělá inteligence dokáže navrhnout efektivní kanály, které osloví potenciální zákazníky. Důležité je specifikovat cílovou skupinu, v některých případech AI požaduje i bližší specifikaci produktu.

 

Zdroj: Refresher / Chat GPT

 

Potřebujete i vy vhodné médium pro komunikaci svého produktu, služby či kampaně?
Ozvěte se nám na e-mail [email protected]

Kompletní nabídku našich reklamních formátů najdete zde.

 

Anketa:
Co myslíte, nahradí AI v příštích 10 letech tvůrce obsahu?
Určitě, už teď to zvládá velmi dobře.
Do jisté míry možná, ale ne úplně. Stále bude potřebná zpětná kontrola člověkem.
Rozhodně ne, není na to připravená.
Určitě, už teď to zvládá velmi dobře.
0 %
Do jisté míry možná, ale ne úplně. Stále bude potřebná zpětná kontrola člověkem.
100 %
Rozhodně ne, není na to připravená.
0 %
Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho s přáteli